• info@dark-office.com
 • +90 (533) 170 7348

Proje önizlemesi

Boom Makina, sektöründe dünyadaki en büyük ilk 5 üretici firma arasında bulunmaktadır. Mevcutta kullandıkları ticari yazılımlar ve üretim süreçlerindeki birden fazla yazılım kullanmaları sonucunda üretim süreçleri ve üretim planlamaları yapılamıyordu. Ayrıca "izlenebilirlik" Boom Makina'nın en büyük ihtiyacı durumda iken ne yazık ki dağınık veritabanları olduğu için bu tarz teknolojik çözümleri kullanamıyorlardı. 

Dark Office, Boom Makina yönetim kadrosuyla yapmış olduğu görüşmeler, saha analizleri ve süreç değerlendirmeleri sonucunda 2 faz şeklinde üretim süreçlerinin dijitalleştirilmesi konusunda anlaşmış bulunmaktadır. İlk fazda ENS MES ile Üretim Yürütme Sistemleri devreye alınacak sonrasında ENS MOM yazılımı sayesinde Üretim Planlama Sistemlerini devreye alarak mevcut ERP Yazılımlarına verilerin entegrasyonu yapılacaktır.

ENS Üretim Yönetim yazılımları ile Boom Makina;

Satın alma, satış, sipariş, üretim, personel, verimlilik, maliyet analizleri, ürün ağacı olmadan üretime tüm süreçlerin yapılabilir olması gibi çok sayıda fayda sağladık.

Tüm üretim süreçlerinin ERP Entegrasyonu sonucunda oluşan datalarla "izlenebilirlik" devreye alınmış oldu. 

Ayrıca ENS Cad/Cam Aktarım ek modül lisansı alımı yaparak, teknik çizim dosyasından ürün ağacını otomatik olarak alınması sağlanmıştır.

PROJE DETAYI

 • Müşteri Adı:
  Uğur
 • Müşteri Firma:
  Boom Makina
 • Proje Başlangıcı:
  2023-03-01
 • Proje Bitişi:
  2023-06-11
 • Müşteri Yorumu:
  Dark Office ekibi ile yapmış olduğumuz doğru ve net bir analiz sonucunda ENS MES ve ENS MOM ürünü geçişini verilen termin süresi içerisinde başarıyla gerçekleştirdik. Sonrasında yönetim kurulumuzun dijitalleşme süreçleri için almış olduğu karar neticesinde Cad/Cam Aktarım ek modülü de devreye alarak, daha önceden çok uzun zaman harcadığımız konu olan teknik çizim dosyasından ürün ağacı oluşturma ve satın alma tekliflerinin oluşturulması gibi süreçleri artık saniyeler içerisinde yapabilir duruma geldik. Yazılımları tamamen web tabanlı ve tarayıcı içerisinde çalışması da bizlere mekan/lokasyon bağımsız verilerimize güvenle ulaşmak da ayrı bir keyif oldu bizler için :) Dark Office Ailesine teşekkür ediyorum.

BİZE ULAŞIN

Dijitalleşme sürecinizle alakalı çözümlerimize ulaşın...

Tarz Yazılım