• info@dark-office.com
  • +90 (533) 170 7348

IoT & Endüstri 4.0

IoT (Internet Of Things – Nesnelerin İnterneti)

Nesnelerin interneti olarak adlandırılan teknoloji sayesinde bir nesneyi diğer nesnelerle birlikte haberleşmelerini sağlamak suretiyle oluşturulan sistemlere verilen temel adlandırmadır.

Bu çerçevede işletmenizin detaylı analizi sonrasında yapılması gereken IoT yatırımlarınızı, LoraWan alt yapısını kurgulamak, süreçlerinizi dijital ortama taşımak için ihtiyacınızın tam olarak karşılığı bir proje fizibilte dosyası tarafınıza teslim ederiz. 

Süreçlerimizde network tarafında ise verilerin transferi sırasında özellikle LoraWan kullanmamızın en büyük nedeni daha düşük kaynaklar ile verileri daha uzun mesafelere taşıyacak Wi-Fi sistemi olmasıdır. LoraWan fayda/maliyet çalışmalarında da uygun fiyatı ve yüksek verimliliği ile projenize değer katacaktır.

Dijitalleşme projelerinizde katma değeri yüksek, güncel teknolojilerle desteklenmiş ve aynı zamanda tam olarak Endüstri 4.0 uyumlu olması yapılacak olan yatırımın verimliliği açısından önem arz etmektedir.

Bu çalışmalarla işletmenizdeki makinelerden veri okuyacak sistemler, insansız forkliftler, robot kollar, akıllı depo sistemleri, akıllı montaj hatları gibi süreçlerinizde, kaliteden ödün vermeden, izlenebilir, dijital olarak yönetilebilir tesislere sahip olmuş olursunuz. Bu yatırımlarla ile amortisman süreleriniz, klasik yatırım maliyetlerinin amortisman sürelerine göre 1/3 oranına kadar düşecektir.

IoT çözümlerimiz sayesinde sahadaki üretim hatlarına şirketimize ait oluşturulan programlanmış endüstriyel mimariye sahip veri toplama kartlarımız ilgili sensörler aracılığıyla datalar toplamaktadır. Bu datalar hem kendi veri tabanımızda tutulmakta hem de belirlenen periyodlarda ERP sistemlerindeki ilgili iş emirlerine gönderilebilmektedir. Ayrıca veri görselleştirme yazılımlarımız sayesinde, firmadaki yöneticilerin daha hızlı ve doğru kararlar almasını sağlayacak karar destek sistemleri çalıştırılarak “izlenebilirlik” devreye alınmaktadır.

IoT Çözümlerimiz Sayesinde Sizlere;

  • Artan Verimlilik ve Azalan İş Yükü
  • Etkin Operasyon Yönetimi
  • Kaynakların ve Varlıkların Daha İyi Kullanımı
  • Kapsamlı Pazarlama ve İş Geliştirme
  • İyileştirilmiş Müşteri Hizmetleri
  • Daha İyi Ticari Fırsatların Oluşturulması

gibi faydalar sağlamaktadır.


IoT çözümlerimizle Karanlık Fabrikatemellerini atmış olursunuz


 

Dijitalleşme sürecinizle alakalı çözümlerimize ulaşın...

Tarz Yazılım